Poststraat (fase 2), Stavenisse

In de nieuwe, groene wijk bij de Poststraat in Stavenisse, op voormalig agrarische grond, bouwen we 13 duurzame eengezinswoningen. Hier komen 7 sociale huurwoningen en 6 middenhuur-woningen. Deze woningen maken deel uit van het project Poststraat fase 2, waar in totaal 32 nieuwe woningen komen. De nieuwe straat heet Dr. Morelstraat.

Dit is wonen in Poststraat fase 2  
Poststraat fase 2 ligt in het zuiden van Stavenisse, in een landelijke omgeving. Het landelijke, groene karakter komt ook naar voren in de inrichting van de woonwijk.  

De wijk heeft een gevarieerd aanbod aan woningen. Het is een wijk waar gezinnen, starters en senioren samen wonen. 

Duurzaam bouwen én wonen 
De 13 huurwoningen die op deze plek komen, zijn bij uitstek een voorbeeld van duurzaam bouwen én wonen. Hout en andere biobased materialen zijn de belangrijkste bouwstenen. Het casco van de woningen is van massief kruislaags vurenhout en de geveldelen van fraké. Dat is een fraaie, onderhoudsvriendelijke houtsoort. Voor de isolatie gebruiken we fijn geperste houtvezel. Het gebruik van natuurlijke isolatiematerialen komt het binnenklimaat in de woning ten goede. 

We werken hiervoor samen met Tala. De woningen worden in modules in de fabriek gemaakt en op locatie in elkaar gezet. Daardoor is de bouwtijd heel kort en kunnen de woningen voor de zomer van 2026 al worden opgeleverd.  

De uitstraling is door de gekozen materialen en details eigentijds. Zo vallen de woningen op door het dak, dat doorloopt in de veranda. Het dak is voorzien van een lange flauwe zijde met zonnepanelen.  

De woningen 
De rijwoningen worden gebouwd in een rij van zes en een rij van zeven woningen op twee verschillende plaatsen in de nieuwe wijk. De woningen hebben een ruime woonkamer met open keuken. Op de eerste verdieping bevinden zich 3 slaapkamers, een badkamer en een apart toilet. De tuinen zijn gericht op het noordwesten of zuidwesten. 

Iedere woning heeft een eigen buitenberging. De woningen zijn volledig gasloos. Ze worden verwarmd met een warmtepomp. Dit zorgt voor lage energielasten. De huurwoningen zijn daarnaast voorzien van zonnepanelen.   

Samenvatting

Status:
In voorbereiding

Woningen:
13 huurwoningen: 7 in de sociale huur en 6 in de middenhuur

Straat:
Dr. Morelstraat

Planning:
Start bouw:
Voorjaar 2026

Verwachte oplevering:
Zomer 2026

Beschikbaarheid:
De huurwoningen worden aangeboden via Zuidwestwonen.nl. Zorg dat je ingeschreven bent als woningzoekende bij Zuidwestwonen.nl om te kunnen reageren op de woningen. 

Bouwpartner: 
Tala 

Op de hoogte blijven 
Schrijf je hier in voor de digitale nieuwsbrief. 


Sfeerbeeld woningen Dr. Morelstraat
IN VOORBEREIDING
Lees voor